KÖRMENDI MTE weboldala

VOLTUNK - VAGYUNK - LESZÜNK

Állva hagyta az Alba a Körmendet

Székesfehérvár - Harmincnyolc pontot dobtak Szabóék a harmadik negyedben. Ekkor dőlt el.

A mérkőzés jó hangulatban kezdődött. Az Alba támadhatott először. Brandon Wood passzából Keller Ákos zsákolt a gyűrűbe. Zvonko Buljan válaszolt vendégoldalról egy pozícióból kidolgozott kosárral. A következő percekben a hazai csapat több támadást is elrontott, amiből a vendégek könnyű támadásokat vezettek. Mindezek tetejébe a külső posztokat sem igazán védte a Fehérvár. A vasi csapat pedig a hárompontosokkal is operált. 10-16-nál Branislav Dzunics időkérése vetett véget csapata elképzelés nélküli játéknak. A következő percekben egy pontra zárkózott az Alba Fehérvár, ami a negyed végéig meg is maradt.

Agresszívebben támadott az Alba a második játékrészben. A vezetést azonban csak a tizenkettedik percben Szabó Zsolt triplájával sikerült átvenni. Hencsey Tamás csapatának akadozott a támadása, nem sültek már annyira triplák sem. Védekezésben pedig csak faulttal sikerült megállítani ellenfelüket, így az Alba szinte az első percektől minden szabálytalanságért büntetőket dobhatott. 41-34-es állásnál jött a körmendi időkérés. Ezt követően rendezte sorait az MTE és két pontra faragta a hátrányt Ferenc Csaba hárompontosával. Ekkor Dzunics mester érezte úgy, hogy ismét szívesen elbeszélgetne övéivel. A negyed végéig mindkét csapat beleadott mindent, de nem tudtak egymás fölé kerekedni a pont gazdag mérkőzés első felében. 54-50 lett a félidei eredmény.

8-0-ás rohammal indította a harmadik etapot az Alba Fehérvár. Hencsey Tamás azonnal időt kért. Az időkérést követően kevés dolog változott. Tizenöt pontos előnyt szorgoskodott össze az Alba. A vendégszurkolók űzték hajtották csapatukat, de a Fehérvár nem kegyelmezett és csakhamar felharsant a "húsz-húsz" rigmus. Az újabb körmendi időkérést követően sem engedett a szorításán a hazai csapat és kis híján harminc pontot mért ellenfelére az utolsó negyed előtt. Amivel a mérkőzés is eldőlni látszott. 92 -65-ös eredménynél vágtak neki a csapatok az utolsó felvonásnak.

A végjáték érdekes izgalmakat, hozott az első percekben a hazai csapat játéka dominált, akárcsak az előző két negyedben, de pont, amikor a Körmendnek össze kellett volna omlani a súlyos vereség terhe alatt, ők éppen ellenkezőjét tették. Önfeledt játékkal meglepték az ekkor már lazábban játszó hazaiakat. Az eredményen érdemben viszont nem sikerült változtatni. 118-99-re győzött az Alba Fehérvár megőrizve ezzel veretlenségét.

Branislav Dzunics, az Alba edzője: Egy kicsit ellazáztuk ezt a mérkőzést. Komolytalan játékunknak nem találom a miértjét. Azt gondolom, hogy egy komoly csapat ezt nem engedheti meg magának, semmilyen körülmények között. A harmadik negyed kivételével, ahol a mérkőzés el is dőlt, egyáltalán nem tetszett a játékunk.

Hencsey Tamás, a Körmend edzője: Az első félidőben, még tartottuk a lépést az Alba Fehérvárral. Igaz, hogy ekkor sem a jó védekezésről szólt a mérkőzés. Számunkra nem volt kétséges, ha egy dobópárbajba belemegyünk, abból mi nehezen jöhetünk ki jól. Én mégis azt kértem a srácoktól, hogy próbáljunk gyorsan játszani, védekezésben pedik egész pályán kint maradni. A második félidőben azt kértem, nagy kockázatot vállalva, hogy játszunk egy-két figurát a Ferencz Csabira. A helyzeteink meg voltak, de nem sikerült értékesítenünk. Sajnos ezekből gyorsan meg tudott indulni ellenfelünk és könnyű

___________________________________________________________

Székesfehérvár - Listavezetőnél a botladozó Körmend.

Ezúttal a Körmend együttesét fogadja a listavezető fehérvári alakulat. A papírforma hazai sikert jósol, persze a vasiakat soha nem szabad leírni...

Braniszlav Dzunics, az Alba edzője: A Körmend egy nagyon kiszámíthatatlan csapat. Legyőzte a papíron erősebbnek kikiáltott Sopront, majd kikapott a gyengébbnek tartott ZTE-től. Az biztos, hogy nem mutatnak stabil formát, viszont, ha jó napjuk van, akkor minden ellenfélnek meg fog gyűlni a baja velük. A magas emberekre nagyon oda kell majd figyelnünk, ha őket hagyjuk játszani, nagy bajba kerülhetünk. Bár az eddigi meccsek azt mutatták, hogy a Körmendnek nem igazán ízlik a zónavédekezés, mi mégis maradunk az emberfogásnál. Én azt mondom, igazi rangadó vár ránk. Teljes csapattal várjuk őket, nincs sérültünk.

Hencsey Tamás, a Körmend edzője: A héten sokat gyakoroltuk a védekezést, megpróbáltuk az eddigi hibákat kijavítani és remélem, ebből látunk is majd vissza valamit a meccsen. Biztosan nehéz dolgunk lesz, hiszen az Alba már évek óta ugyan azt az atletikus játékstílust játssza, ami igen jól fekszik nekik. Biztos, hogy erőltetni fogják a gyors támadás-befejezést, hazai pályán ezt nagyon tudják. Hollis-ra különösen figyelnünk kell, hiszen őt gyakran használják alsó poszton is, hogy könnyű kosarakat tudjanak szerezni. Ezen kívül kiemelendő még, hogy a kezdő ötösből négyen is 50%-kal dobják a hárompontost, ez egy újabb fegyver a kezükben. Mindenesetre, mi felkészültünk, teljes a csapat.

Körmend - A SportKlub képernyőjén a vasi "El Classico".

Eldőlt, hogy a SporKlub közvetíti a november 1-én, 18:45-kor megrendezésre kerülő Lami-Véd Körmend - SZOVA-Trend Optika KC-Szombathely összecsapást. A vasi "El Classico"-t, így országszerte láthatják a sportág kedvelői

Igaz a hír ?????

azt beszélik hogy buljan távozni fog ezt kétlem..

de kitudja mi igaz ..

Ahogy arról beszámoltunk, a Zalakerámia ZTE KK 101-92-re legyőzte anagy rivális Körmend csapatát. A vasiak az utolsó negyedben becsülettel kapaszkodtak, elsősorban az ebben a tíz percben 18 pontot termelő Buljan vezérletével.

- Igaz, hogy Buljan támadásban extrát nyújtott, azonban védekezésben extra gyengén teljesített, így korántsem lehetek elégedett vele - nyilatkozta a BB1.hu-nak rögtön a lefújás után Hencsey Tamás, a Körmend edzője. - Nagyon sok pontot kaptunk róla, amit nem engedhetünk meg magunknak. Hiába kiemelkedő a támadóoldalon a teljesítmény, ha védekezésben gyermeteg hibákat vét valaki. Az, hogy a végén sikerült visszakapaszkodnunk, adhat némi optimizmusra okot, hiszen kiderült, hogy nagy hátrányból is van ereje a csapatnak visszajönni, de nem mínusz húsznál kellene, hogy eszünkbe jusson, hogy védekezni sem ártana… A védekezés volt a kulcs ezen a találkozón, ez az, amiben a ZTE a találkozó nagy részében fölénk nőtt